MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANIYLA YATAY GEÇİŞ (EK MADDE-1) SONUÇLARI

 

YATAY GEÇİŞ SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

EK MADDE-1 YATAY GEÇİŞ KAYIT DUYURUSU 

 

Kesin kayıtlar 02-03 Şubat 2023 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığında yapılacaktır. Süresi içinde kayıt yaptırmayan öğrenci hakkından vazgeçmiş sayılır. Belirtilen tarihler arasında başvurusunu veya kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez.

 

 

KAYITTA İSTENECEK BELGELER

 

Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığına Verilmesi Gerekli Belgeler: 

 

1-  1 adet fotoğraf

 

2-  İkinci öğretim öğrencileri için harç ücretini yatırdığına dair banka dekontu

 

3-  Kayıt hakkı kazanan öğrencilerden kayıt esnasında; Kayıtlı olduğu üniversiteden yatay geçiş yapmasında bir engel olmadığına dair onaylı belge,

 

4-  Adayların halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan temin edecekleri daha önce Ek Madde-1 kapsamında yatay geçiş yapmadığını gösteren belge. (kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumu tarafından verilmiyorsa, adayın yazılı beyanı)

 

 

Muafiyet İçin Fakülte Dekanlıklarına/ Yüksekokul/ Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine Verilmesi Gerekli Belgeler:

 

1-  Kesin kayıt yaptıran öğrencilerin muafiyet için başvuru dilekçesi

 

2-  Transkript (Not belgesi): Başvuran öğrencinin ayrılacağı üniversitede aldığı bütün dersleri ve bu derslerden aldığı not ile genel not ortalamasını gösteren resmi belge,

 

3-  Ders içerikleri (Başvuru transkriptinde yer alan derslerin ders içerikleri öğrencinin kayıtlı olduğu Üniversitenin Ders Bilgi Paketinde güncel olarak yer alıyor ise ders içeriği istenilmemektedir. Ders Bilgi Paketinde ders içerikleri yer almıyor ise ders içeriklerinin çıktısı veya onaylı fotokopisinin teslim edilmesi gerekmektedir.)

                              

Bilgi Islem Daire Baskanligi © 2010-2023